Wall Street czeka na FOMC

opublikowano: 15-03-2021, 17:03

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa podaż. Inwestorzy czekają na środę, kiedy zakończy się dwudniowe posiedzenie FOMC.

W piątek S&P500 i Dow Jones kończyły sesję rekordową wartością. Od tego czasu nie pojawiły się nowe argumenty zachęcające do dalszych zakupów. Nasiliła się natomiast ostrożność w związku ze zbliżającym się posiedzeniem Komitetu Operacji Otwartego Rynku (FOMC) Fed. Inwestorzy chcą usłyszeć co na temat ostatniego wzrostu rentowności i perspektyw wyższej inflacji ma do powiedzenia szef banku centralnego Jerome Powell. W poniedziałek rentowności obligacji skarbowych USA spadają.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Po ok. 90 minutach poniedziałkowej sesji S&P500 i Dow Jones traciły ok. 0,25 proc., Nasdaq zmieniał wartość o mniej niż 0,1 proc. Z 11 głównych segmentów S&P500 podaż przeważała w 6. Najmocniej taniały spółki materiałowe (-0,8 proc.), finansowe (-1,5 proc.) i energii (-2,35 proc.). Największy popyt było widać w segmentach nieruchomości (0,5 proc.) i użyteczności publicznej (0,9 proc.). Spośród technologicznych blue chipów najmocniej drożeją Facebook (1,2 proc.) i Apple (1,1 proc.). Tanieją natomiast akcje Netflixa (-1,6 proc.), Amazon.com (-1,6 proc.) i Microsoftu (-1,5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane