Wall Street jednak na plusie

WST
06-07-2011, 22:07

Mimo słabego, mało obiecującego początku sesji, kolejne godziny handlu na Wall Street toczyły się pod dyktando strony popytowej. Przewaga kupujących nie była co prawda zbyt duża, ale jednak pozwoliła indeksom przebywać ponad poziomami z wtorkowego zamknięcia.

Patrząc obiektywnie, obozowi byków nie sprzyjało „otoczenie”. Zarówno dane makro, jak i doniesienia dotyczące Grecji, Portugalii i Chin raczej skłaniać powinny do pozbywania się akcji. Przeciwwagę kupujący znaleźli sobie w sektorze transportowym i detalicznym.

Gorszy od oczekiwań okazał się odczyt czerwcowego wskaźnika ISM dla branż poza przemysłowych. Analitycy co prawda oczekiwali jego spadku, ale nie do odnotowanego poziomu 53,3 pkt.

I tak już sporą nerwowość jaka panuje na rynku podgrzała informacja o trzecim w tym roku podniesieniu stóp procentowych w Chinach.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,45 proc. S&P500 rósł o 0,10 proc., zaś Nasdaq o 0,29 proc.

Wśród spółek które w środę szczególnie przykuwały uwagę był największy amerykański producent samochodów, koncern General Motors. Akcje spółki zyskiwały momentami ponad 1,5 proc. po tym jak analitycy banku Morgan Stanley podnieśli im rekomendację ze „zgodnie z rynkiem” do „atrakcyjne”. Bank określił spółkę za „topową” wśród pozostałych koncernów motoryzacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street jednak na plusie