Wall Street liczy na rynek pracy

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 04-02-2011, 14:06

W przedsesyjnym handlu na Wall Street notowania kontraktów terminowych utrzymują się na poziomach zbliżonych do  wczorajszego zamknięcia, a inwestorzy ostrzą sobie zęby na dobre dane z rynku pracy.

Na ponad półtorej godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 i Dow Jonesa zyskują 0,1 proc., a futures na Nasdaq drożeją jedynie symbolicznie.

Dzisiejszy raport Departamentu Pracy powinien wskazać, że w sektorze pozarolniczym przybyło w styczniu 146 tys. miejsc pracy. Stopa bezrobocia mogła nieznacznie wzrosnąć do poziomu 9,5 proc. Wczoraj szef Fed Ben Bernanke przyznał, że powrót stopy bezrobocia do normalnego poziomu zajmie wiele lat, a gospodarce potrzeba długiego okresu tworzenia nowych miejsc pracy, aby móc mówić o trwałym ożywieniu.

O blisko 5 proc. w handlu w Niemczech zwyżkują notowania Goodyear, największego w USA producenta opon. 6 – proc. pakiet akcji spółki nabyło Appaloosa Management. 1 – proc. zwyżki notuje natomiast Alcoa. To reakcja na rosnące na giełdzie w Londynie ceny metali.

Silne spadki są z kolei udziałem papierów Las Vegas Sands. Operator kasyn traci 6 proc. po tym, jak poinformował, że sprzedaż w zakończonym kwartale wzrosła o 57 proc. r/r, jednak była niższa od oczekiwań analityków. Sezon wyników nadal jednak należy uznać za więcej niż udany. Oczekiwania analityków pobiło blisko ¾ spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały raporty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane