Wall Street rozpoczęła od wzrostów

JO
opublikowano: 30-12-2008, 16:09

Wtorkowy sesja na Wall Street rozpoczęła się od niewielkich wzrostów głównych indeksów. Inwestorzy cieszą się, bo  finansowa gałąź General Motors otrzymała dzisiaj 6 mld USD pomocy finansowej.

Przedostatnią sesję tego roku indeksy rozpoczęły od mniej niż 1 proc. wzrostów. Ci którzy spodziewali się jakiejś większej euforii ze strony inwestorów po przyznaniu pomocy finansowej dla GMAC, rozczarowali się. Dzięki nowym funduszom finansowa gałąź GM będzie mogła przekształcić się w bank komercyjny. Po tej restrukturyzacji GMAC będzie mógł się ubiegać o pomoc finansową z przegłosowanych 700 mld w systemie TARP. Po tych informacjach największy producent aut w USA rośnie o prawie 10 proc.

Inwestorów nie przeraziły dane dotyczące cen domów w 20 największych metropoliach w USA. Jak się okazało w październik ich wartość znów spadła, tym razem o 2,2 proc.

O godz. 15:55 DJIA rósł o 0,6 proc. Nasdaq szedł w górę o 0,8 proc. a S&P 500 zyskiwał o 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane