Wierzą, a nie praktykują

Alina Treptow
opublikowano: 07-01-2011, 12:49

Przedsiębiorcy wierzą w PR. Ale niemal 40 proc. nic w sprawie tego wizerunku nie robi.

Polscy przedsiębiorcy są w zasadzie zgodni co do tego, że dobry wizerunek może firmie pomóc. Potwierdziło to aż 94 proc. respondentów badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Randstad i TNS OBOP. Mniej widzi wpływ wizerunku na optymalizację kosztów firmy (69 proc.). Ale co piąty takiego związku w ogóle nie dostrzega.

Im lepsza komunikacja firmy z otoczeniem, tym lepsze jej wyniki.
Im lepsza komunikacja firmy z otoczeniem, tym lepsze jej wyniki.
None
None

Firmy, które starają się kreować pozytywny wizerunek jako pracodawcy, zauważają nie tylko wzrost liczby podań o pracę (58 proc.), ale lepszą jakość kandydatów (53 proc.). Według większości badanych (56 proc.) wykorzystane narzędzia budowania wizerunku nie wpłynęły jednak na zmniejszenie rotacji pracowników. Ale prawie 40 proc. taki wpływ zauważyło.

Działania służące do budowania pozytywnego wizerunku wśród potencjalnych pracowników i klientów prowadzi jednak tylko 62 proc. firm.

- Mimo przekonania, że dobry wizerunek może wpływać na relacje biznesowe, a nawet optymalizację kosztów, firmy nie budują aktywnie wizerunku. Z naszego badania wynika, że pracodawcy zatrzymują się na pojedynczych działaniach, nie tworząc strategii wizerunkowych - uważa Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Randstad.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane