Wieści z firm

opublikowano: 12-02-2014, 00:00

COMARCH

Sukces polskiego IT w Ekwadorze

Grupo TVCable, jeden z największych operatorów kablowych w Ekwadorze, inwestuje w rozwiązanie krakowskiej spółki Comarch. System o nazwie Comarch Field Service Management (FSM) umożliwi klientowi automatyzację procesów rozdzielania pracy między personel techniczny i zapewni wsparcie pracownikom w terenie, w tym zdalny dostęp do niezbędnych informacji za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu teleoperator obniży koszty obsługi abonentów. Współpraca między Comarchem a TVCable trwa od ośmiu lat.

KOMPUTRONIK

Apple daje autoryzację na iPhone’y

Komputronik, dystrybutor IT i elektroniki oraz operator sklepu internetowego www.komputronik.pl, otrzymał autoryzację Apple na sprzedaż produktów iPhone w Polsce: wszystkich telefonów koncernu z Cupertino w Kalifornii (USA) — iPhone 5s, 5c i 4s — wraz z dużym wyborem oryginalnych akcesoriów. Dotychczas autoryzowanymi sprzedawcami telefonów Apple byli wyłącznie operatorzy telekomunikacyjni.

NEXTIRAONE

Europejska marka pod nowym szyldem

Grupa Dimension Data, międzynarodowy dostawca produktów teleinformatycznych, kupiła działającą także w naszym kraju spółkę NextiraOne, która projektuje, wdraża, utrzymuje i wspiera rozwiązania biznesowe i usługi komunikacyjne dla ponad 18 tys. klientów z sektora publicznego i prywatnego w Europie. W następnych trzech miesiącach marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data. Niestety, nabywca nie ujawnia wartości kontraktu. Właśnie sfinalizowana dwuetapowa transakcja obejmuje oddziały w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, a także w Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Portugalii, Słowacji oraz na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. Pracuje w nich łącznie 1850 osób. Dimension Data jest zdecydowany kupić także oddziały NextiraOne we Francji i Włoszech.

UM W GLIWICACH

Sieć szerokopasmowa na Śląsku

W tym roku Urząd Miasta w Gliwicach chcą zakończyć budowę infrastruktury szerokopasmowej, która obejmie ponad 66 kilometrów światłowodów i system bezprzewodowego przesyłania danych za pomocą fal radiowych. Bezprzewodowa sieć powstaje na obszarze ponad 800 km kwadratowych, zamieszkanym przez prawie milion osób. Dzięki inwestycji zmniejszą się koszty administracji i sprawniej będzie można zarządzać miastem. Przedsięwzięcie pochłonie ponad 27 mln zł, 85 proc. tej kwoty pokrywa Unia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy