Wincanton podsumował rok

GAS
12-07-2007, 00:00

Działający także w Polsce brytyjski operator logistyczny w 2006 r. osiągnął 45,5 mln funtów brytyjskich zysku operacyjnego.

Działający także w Polsce brytyjski operator logistyczny w 2006 r. osiągnął 45,5 mln funtów brytyjskich zysku operacyjnego.

Z danych finansowych ogłoszonych przez Wincantona wynika, że przychody firmy w 2006 r. wzrosły o 6,8 proc. W tym okresie obroty wyniosły 69,7 mln GBP, a zysk operacyjny wzrósł o 8,3 proc. i wyniósł 45,5 mln GBP.

W ubiegłym roku Wincanton odnotował wysoki poziom pozyskiwania nowych klientów i kontraktów. Dzięki inwestycjom w ludzi, systemy i marketing, firma rozwijała się także w Europie kontynentalnej.

— Cały sektor transportowo-logistyczny rozwija się obecnie bardzo dynamicznie. Wincanton, podobnie jak inne firmy, buduje swój wzrost, korzystając z dobrej koniunktury na rynku. Dla polskiego oddziału był to rok wysokich wymagań, a zarazem dynamicznego rozwoju. Po raz kolejny zwiększyliśmy obroty firmy o 40 proc., wygraliśmy nowe kontrakty w logistyce i transporcie — mówi Ryszard Warzocha, dyrektor zarządzający Wincanton w Europie Środkowej i Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Wincanton podsumował rok