Wyróżnieni, odstawieni

opublikowano: 28-05-2014, 00:00

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK wskazali małe i średnie spółki, które ich zdaniem zasłużyły na brawa po wynikach za I kwartał.

Na liście faworytów znalazły się ACE, Cognor, Comarch, Dębica, Energoinstal, Ergis- -Eurofilms, Forte, Kruk, Marvipol, Medicalgorithmics, Monnari, Pozbud, Neuca i Zetkama. Specjaliści podkreślają, że relatywnie dobrze wypadły branże: mediów, deweloperska, materiałów budowlanych i wiele banków, a słabiej — spółki chemiczne, IT i surowcowe. „Wyniki spółek giełdowych nie nadążają za szybko odradzającą się gospodarką. Łączne rezultaty spółek z WIG były znów słabsze w ujęciu rocznym na poziomie przychodów, zysku operacyjnego i netto” — dodano, choć podkreślono, że obraz nie jest oczywiście jednorodny. Analitycy DM BZ WBK wśród spółek, które preferują najmniej, wskazali Agorę, Asbis i Pelion. „Rezultaty Agory nie były dalekie od konsensu, ale sądzimy, że firma nie skorzysta na odbiciu na rynku reklamy, bo segment prasy i reklamy zewnętrznej są w silnym trendzie spadkowym. Słaby cash flow operacyjny i zapasy na historycznie wysokim poziomie nie przemawiają za Asbisem, a obrazu dopełniają potencjalnie wysokie koszty naprawy gwarancyjnych tabletów i smartfonów, sprzedawanych pod własną marką. Nieciekawe perspektywy po wynikach za I kwartał przedstawił też zarząd Peliona” — napisano w uzasadnieniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy