Z ministerstwa do konsultingu

Marta Filipiak, Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 04-01-2005, 00:00

Byli szefowie resortu finansów świetnie dają sobie radę w podatkowym biznesie. Elżbieta Mucha także chce spróbować.

Elżbieta Mucha, były podsekretarz stanu i główny rzecznik dyscypliny finansów publicznych, nie musiała długo czekać na ciekawą propozycję zatrudnienia. Główna orędowniczka kwietniowej nowelizacji ustawy o VAT rozpoczyna pracę w KPMG Tax, podatkowym ramieniu znanej firmy konsultingowej. Elżbieta Mucha będzie odpowiedzialna za doradztwo podatkowe i bieżącą obsługę klientów.

— Szczegółowy zakres obowiązków pani dyrektor będzie ustalony w ciągu najbliższych tygodni — wyjaśnia Agnieszka Liszka, menedżer ds. komunikacji KPMG.

To nie pierwszy przypadek, gdy wysoki rangą urzędnik MF przechodzi do doradztwa podatkowego. W 1998 r. Irena Ożóg — po odejściu z resortu finansów, gdzie była dyrektorem Departamentu Podatków Bezpośrednich — założyła kancelarię prawniczą — Spółkę Doradztwa Podatkowego Irena Ożóg i Partnerzy. Podobny scenariusz zrealizował Witold Modzelewski, podsekretarz w Ministerstwie Finansów w latach 1992-96. Od 1996 r. jest on prezesem Instytutu Studiów Podatkowych.

— Na świecie to normalna praktyka. Pani minister na pewno świetnie zna się na podatkach. Tyle tylko, że od podszewki zna też resort finansów, co daje KPMG przewagę konkurencyjną — ocenia jeden ze znanych doradców personalnych.

— Dla wyrównania bilansu proponuję, by ktoś ze znanej firmy doradczej np. KPMG poszedł na wysokie stanowisko do resortu finansów. Byłoby to z korzyścią dla tej ostatniej instytucji — żartobliwie komentuje Andrzej Maciejewski, szef firmy doradztwa personalnego Kienbaum Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak, Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy