Zarządza i uczy

Partnerem materiału jest Capital24TV
opublikowano: 01-12-2022, 11:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wizjonerka, przedsiębiorca, doradca biznesowy i życiowy, działa w różnych obszarach i odnosi sukcesy. Jest doceniana i nagradzana za zaangażowanie, wszechstronność i skuteczność. Pełna energii, empatii i pomysłów – taka jest Beata Drzazga.

Beata Drzazga w listopadzie tego roku otrzymała Nagrodę Indywidualną w ramach Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Podkreślano, że nagrodzona została jako osoba wyróżniająca się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. I tak jest, bo nie tylko ma głowę pełną pomysłów, ale co więcej ona je realizuje. Beata Drzazga, prezes BetaMed w rozmowie z Capital24.tv opowiada o swoich dotychczasowych osiągnięciach. Jest założycielką największej firmy medycznej w Polsce świadczącej usługi opieki długoterminowej m.in. w domu pacjenta, dając zatrudnienie ponad 3200 osobom. Sama pracując przez lata w publicznej ochronie zdrowia, mając bagaż doświadczeń postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i w 2001 roku założyła własną firmę składającą się obecnie z 91 filii w 11 województwach. Pod opieką firmy jest około 6000 pacjentów.

Beata Drzazga poprzez BetaMed S.A. pokazała jak powinno się traktować pacjentów. Jej pracownicy pielęgnują osoby dorosłe oraz dzieci w domach i w klinice BetaMed w Chorzowie. Wielokrotnie sami podopieczni, jak ich rodziny, a także zewnętrzni obserwatorzy zwracają uwagę na wyjątkowe podejście personelu, empatię i wysoką jakość świadczonych usług. Jak mówi sama prezes – każda osoba w firmie musi spełniać jej kryteria: każdy pracownik, nie ważne czy pielęgniarka, rehabilitant czy księgowa, ma być nie tylko merytoryczny, ale i otwarty, wzbudzający zaufanie, traktujący innych z szacunkiem. To właśnie zasługa pani Beaty, która swoje doświadczenie, życiową filozofię i misję przekuwa w realne działania.

Ponadto 5 lat temu założyła klinikę laseroterapii Drzazga Clinic. Obszar medyczny to nie wszystko, 16 lat temu w Katowicach otworzyła dom mody ekskluzywnej Dono da Scheggia, który organizuje pokazy mody na świecie. Jak sama mówi – po to, by nie martwić się w co się ubrać na kolejne biznesowe spotkanie. Jest osobą praktyczną i niepoprawną optymistką, udowadnia, że chcieć znaczy móc.

Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się także z innymi. Od roku pełni funkcję dziekana wydziału Medycznego Akademii Górniczej w Katowicach, gdzie wykłada o komunikacji i empatii w opiece nad pacjentem, przygotowując pielęgniarki i lekarzy do pracy w bliskości z chorymi.

Jej działalność nie ogranicza się wyłącznie do rynku polskiego, jest bowiem aktywna również za oceanem w Miami i Newadzie.

W życiu prywatnym ma trójkę dzieci i jak podkreśla „Nie jest to łatwe, bo jednak firma zajmuje 24 godziny, ale dobry organizator zawsze znajdzie czas dla rodziny”.

Jaka jest Beata Drzazga? W jakich jeszcze dziedzinach działa? Co jest dla niej najważniejsze? Więcej w rozmowie dostępnej na stronie Rozmowa Capital24.tv: Zarządza i uczy - Capital24.tv (capital24tv.pl)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane