Ze spółek

Maciej Zbiejcik, Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 24-04-2001, 00:00

ZE SPÓŁEK

CERA. Komitet Ratingowy Środkowoeuropejskiego Centrum Ratingu i Analiz wydał rating „CP-1” dla krótkoterminowych obligacji Pharmag-HM Sp. z o. o. w ramach programu sekurytyzacji wierzytelności spółki Pharmag SA. o maksymalnej wartości 100 mln zł. Długość programu emisji wynosi 4 lata. W ramach programu emitowane będą obligacje dyskontowe o zapadalności nie dłuższej niż 6 miesięcy. Rating odzwierciedla najwyższą zdolność emitenta do spłaty niepodporządkowanych zobowiązań krótkoterminowych.

CENTROSTAL. Emitent otrzymał od spółki zależnej P. B. Kokoszki informację o podpisaniu znaczących umów na wykonanie robót budowlanych. Łączna wartość zawartych umów wynosi 6,47 mln zł.

ENERGOMONTAŻ PÓŁNOC. Spółka zawarła z Bankiem Przemysłowo-Handlowym umowę o udzielenie kredytu krótkoterminowego wysokości 5,0 mln zł.

Oddział w Gdyni podpisał kontrakt z firmą Hamworty KSE na produkcję ramp Roro. Wartość zawartego kontraktu wynosi 290,0 tys. euro.

FAMEG. Janusz Śliwakowski został odwołany z funkcji prezes zarządu spółki. Obecnie obowiązki prezesa pełni Mirosław Sikora. Zmiana na stanowisku prezesa związana jest z wynikami finansowymi spółki za 2000 rok.

MUZA. WZA emitenta przeznaczyło cały ubiegłoroczny zysk (1,8 mln zł) na kapitał rezerwowy. Jednocześnie akcjonariusze upoważnili zarząd do skupienia celem umorzenia akcji spółki za kwotę do 1,8 mln zł.

PEMUG. Spółka podpisała umowę z AMK Kraków o wartości 2,1 mln zł.

RG. Węgierski koncern paliwowy MOL i brytyjska spółka Rotch Energy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na wczorajszym posiedzeniu zarząd Nafty Polskiej nie podjął decyzji, z którą z tych firm będzie prowadził na wyłączność negocjacje w sprawie zakupu do 75 proc. akcji Rafinerii Gdańskiej.

— Decyzja zostanie podjęta nie wcześniej niż w środę — twierdzi Janusz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Nafty Polskiej.

Według nieoficjalnych informacji, Rotch i jego konkurent w wyścigu o RG — węgierski MOL — wyceniły gdańską firmę na 200 mln USD (800 mln zł). Zgodnie z założeniami prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej, potencjalny inwestor może kupić od 10 do do 75 proc. akcji RG. Ostateczne rozstrzygnięcie procesu prywatyzacji Nafta Polska przewiduje na koniec czerwca 2001 r.

Według Barbary Litak-Zarębskiej, wiceminister skarbu, rządowy program restrukturyzacji i prywatyzacji sektora naftowego nadal przewiduje powstanie w Polsce dwóch odrębnych ośrodków rafineryjnych i na razie nie są planowane tutaj żadne zmiany. PJ

SIÓDMY NFI. W wyniku zbycia 1,18 mln akcji emitenta Zachodni Fundusz Inwestycyjny posiada 2 271 297 akcji VII NFI, które stanowią 7,56 proc. udziału w kapitale akcyjnym funduszu i uprawniają do wykonywania 7,56 proc. głosów na WZA.

STOMIL OLSZTYN. Audytor Arthur Andersen nie potwierdził zarzutów grupy mniejszościowych akcjonariuszy spółki, którzy twierdzili, że inwestor strategiczny, francuski Michelin zawyża opłaty za korzystanie ze swojego znaku firmowego i narzuca niskie ceny eksportowe.

UNIMIL. Zarząd spółki poinformował, że raport finansowy za I kwartał 2001 przekazany zostanie w dniu 25 kwietnia 2001 r.

IX NFI. NWZA odbędzie się 16 maja, a porządek obrad przewiduje miedzy innymi podjęcie uchwały co do roszczeń o naprawie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik, Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ze spółek