Zmienny handel w Europie

Marek Druś
opublikowano: 17-11-2011, 00:00

Na europejskich rynkach panowały w środę mieszane nastroje. Stoxx Europe 600 kończył dzień tylko niewielką zwyżką. Inwestorów zaniepokoiło ostrzeżenie Banku Anglii, że fiasko działań antykryzysowych w Europie może negatywnie odbić się na wzroście gospodarczym, a także ponownie wywindować rentowność obligacji Włoch powyżej 7 proc. Pozytywny wpływ na nastroje miały informacje o zakupach obligacji Włoch i Hiszpanii przez Europejski Bank Centralny, postęp w formowaniu nowych rządów Włoch i Grecji, jak i dobre dane makro w USA. Największym popytem cieszyły się akcje spółek naftowych, co wiązało się ze zwyżką ceny ropy, a także medialnych, gdzie pozytywnie zaskoczyło Vivendi, informując o lepszych, niż oczekiwano, wynikach kwartalnych.

Rynki akcji w USA rozpoczęły handel spadkami głównych indeksów. Po godzinie zaczęły jednak odrabiać straty. Nastroje mogły poprawić dane makroekonomiczne, przede wszystkim wzrost produkcji przemysłowej. Wzrost notowań ropy WTI powyżej 100 USD po raz pierwszy od lipca spowodował wzrost popytu na spółki z segmentu energii. Drożały także akcje spółek przemysłowych. Najsłabiej notowane były spółki z segmentów ochrony zdrowia, finansowego, dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych i użyteczności publicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy