2/3 Niemców uważa, że Grecja nie ma przyszłości w strefie euro

PAP
opublikowano: 06-11-2011, 16:19

Dwie trzecie Niemców (68 proc.) uważa, że Grecja nie ma przyszłości w strefie euro - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę przez tygodnik "Focus".

Na pytanie: "Czy pana/pani zdaniem Grecja ma jeszcze przeszłość w strefie euro?" 68 proc. z 1007 ankietowanych odparło, że nie, a tylko 27 proc., że tak.

Sondaż przeprowadzono w środę i czwartek, czyli zanim premier Grecji Jeorjos Papandreu wycofał się ze swej poniedziałkowej zapowiedzi, że przeprowadzi referendum w sprawie nowego międzynarodowego pakietu pomocowego dla swego kraju. Przywódcy europejscy wspominali wówczas bardziej otwarcie o ewentualności wyjścia Grecji ze strefy euro.

Z innego sondażu, opublikowanego przez niedzielny tygodnik "Bild am Sontag", wynika zaś, że 71 proc. Niemców chciałoby, aby się z nimi konsultowano w razie podejmowania nowej, ważnej decyzji na temat strefy euro, jeśli dotyczyłaby ona Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane