7 banków pod lupą analityków

opublikowano: 05-07-2013, 16:11

Iza Rokicka, analityczka DI BRE Banku, zaktualizowała rekomendacje dla giełdowych banków. Za najbardziej niedowartościowany uważa PKO BP.

Rekomendacja dla PKO BP brzmi "kupuj", a cena docelowa to 42 zł.

Zalecenia dla pozostałych banków tak pozytywne już nie są, a względnie najlepiej wypada BZ WBK - Iza Rokicka radzi akumulować akcje banku z ceną docelową 306 zł.

Rekomendacja dla Handlowego, ING BSK i Pekao to "trzymaj", a dla Millennium i Getin Noble Banku "redukuj".

- Uważamy, że przedłużający się okres z niską akcją kredytową oraz głębsze niż wcześniej zakładaliśmy obniżki stóp procentowych powodują większą presję na wycenę banków generujących niższe ROE (czyli z reguły również z niższymi udziałami rynkowymi) i przyspieszają proces konsolidacji w sektorze. Ponadto, naszym zdaniem jest to rynek
kupującego. Podczas gdy maleje liczba potencjalnych kupujących, lista potencjalnych podmiotów wystawionych na sprzedaż znacząco się nie skraca - uważa Iza Rokicka, która w gronie konsolidatorów stawia właśnie PKO BP i BZ WBK, a potencjalnych celów akwizycyjnych - GNB i Millennium.

Jej zdaniem głównym czynnikiem wzrostu w latach 2014-2015 będą przychody prowizyjne związane z rynkiem kapitałowym.

- Naszym zdaniem najbardziej skorzystają na tym Handlowy, BZ WBK oraz Millennium, a najmniej PKO BP i Getin Noble Bank. Obecny poziom konkurencji nadal nie pozwala na jednoznaczne podwyżki opłat związanych z obsługą rachunków - uważa Iza Rokicka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane