A jednak się kręciło

TM
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Gdy ponad rok temu na światowych rynkach

rozszalała się finansowa zawierucha, pesymiści przewidywali, że kompletnie sparaliżuje plany inwestycyjne naszych firm. Nie do końca w to wierzyliśmy. Dlatego na początku ubiegłego roku przepytaliśmy przedsiębiorców i przedstawicieli sektora publicznego, czy i jak będą inwestować w 2009 r. Wniosek z ich wypowiedzi był wówczas zaskakujący, a ilustrował go tytuł na pierwszej stronie "A jednak się kręci". Część internautów posądziła nas wówczas o uprawianie "propagandy sukcesu".

Rok minął. Dziś rozliczamy naszych rozmówców z deklaracji. Z satysfakcją informujemy, że większość z nich słowa dotrzymała. A o tym, że kryzys nie zamroził inwestycji, niech świadczą dane GUS. Po trzech kwartałach ubiegłego roku zmniejszyły się zaledwie o 1,4 proc. w porównaniu z takim samym okresem świetnego 2008 r. Oby w tym roku dynamika była już dodatnia!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / A jednak się kręciło