Altus TFI traci kolejne aktywa

opublikowano: 05-09-2018, 16:23

Altus TFI zawarła z TFI Energia porozumienie, w wyniku którego zawieszone zostało umocowanie giełdowego towarzystwa do zarządzania częścią portfela inwestycyjnego JSW Stabilizacyjny FIZ.

Umowę podpisano 6 lutego, a Altus zarządzał aktywami o wartości 808 mln zł (stan na 31 sierpnia 2018 r.). 

Zobacz więcej

JSW

Reuters/Forum

JSW Stabilizacyjny FIZ to fundusz, którego celem jest wsparcie stabilizacyjne bieżącej płynności górniczej spółki oraz ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy.

W poniedziałek 3 września Norges Bank Investment Management wypowiedział Altus TFI podpisaną w maju 2013 r. umowę na zarządzanie portfelem inwestycyjnym.

Norges Bank to państwowy fundusz, który inwestuje pieniądze zarobione na wydobyciu surowców z myślą o przyszłych pokoleniach Norwegów. Jego aktywa to 8,67 bln NOK (3,81 bln zł). Na jego zlecenie polskie towarzystwo zarządzało aktywami, które na koniec sierpnia 2018 r. miały wartość 482 mln USD, czyli 1,78 mld zł.

Na koniec lipca 2018 r. Atus TFI zarządzał aktywami o wartości ponad 13 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi