Asseco i Oracle łączą siły

opublikowano: 07-03-2019, 22:00

Firmy, które do tej pory rywalizowały ze sobą na oferty systemów billingowych, znalazły pole do współpracy.

Dwóch informatycznych gigantów, którzy do tej pory mocno ze sobą konkurowali w obszarze systemów billingowych m.in. dla firm energetycznych połączyła chmura. Asseco Poland i Oracle Corporation podpisały porozumienie, w wyniku którego aplikacje Asseco dla sektora utilities będą sprzedawane w chmurze Oracle (w formie usługi, czyli SaaS) zarówno w Polsce, jak i za granicą. Docelowo na platformie Oracle Cloud zostaną udostępnione systemy, takie jak AUMS Billing Lite, który jest przeznaczony dla przedsiębiorstw energetycznych posiadających do 10 tys. punktów poboru energii oraz AUMS Billing Smart, dedykowany dla firm regularnie fakturujących spoza sektora utilities. W przyszłości na platformie chmurowej znajdzie się też podstawowa wersja AUMS.

Asseco Poland, którego wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za pion
energetyki jest Paweł Piwowar, konkurowało, konkuruje i będzie konkurować z
Oracle w rozwiązaniach billingowych. Są jednak pola, na których firmy
współpracują.
Zobacz więcej

KONKURENCYJNA KOOPERACJA:

Asseco Poland, którego wiceprezesem odpowiedzialnym m.in. za pion energetyki jest Paweł Piwowar, konkurowało, konkuruje i będzie konkurować z Oracle w rozwiązaniach billingowych. Są jednak pola, na których firmy współpracują. Fot. ARC

— Dzięki nawiązaniu współpracy systemy bilingowe z rodziny AUMS staną się dostępne dla jeszcze większej liczby firm z Polski i ze świata — mówi Paweł Piwowar, wiceprezes Asseco Poland.

Zwraca uwagę, że rozwiązanie w chmurze znacznie skróci czas wdrożenia, co pozwoli klientom szybko wprowadzać nowe produkty na rynek. Poza tym ma mieć dużo niższą cenę, niż w przypadku tradycyjnych wdrożeń on-premise. Umowa Asseco z Oracle nie jest umową na wyłączność i polska spółka już negocjuje z innymi kluczowymi dostawcami usług chmurowych. Zgłosiła też chęć współpracy z Operatorem Chmury Krajowej — spółką utworzoną przez PKO BP i Polski Fundusz Rozwoju. Według Goldman Sachsa, globalne wydatki firm na technologie cloud computing mają się do 2021 r. podwoić w stosunku do wartości z 2017 r. Wartość sprzedaży ma wówczas sięgnąć kwoty 116 mld USD. Za trzy lata będą stanowiły już 15 proc. budżetów IT. Coraz większy udział w rynku chmury będą mieli czterej najwięksi gracze, za których uważani są Google, Amazon, Alibaba i Microsoft.

Sprawdź program konferencji "Grupy Kapitałowe 2019", 29-30 maja 2019, Warszawa >>

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy