Australia: wezwanie do zaprzestania sprzedaży polskiego spirytusu

opublikowano: 16-11-2014, 20:45

Rodzina Nicole Bicknell, nastolatki, która zmarła po wypiciu kilku kieliszków polskiego spirytusu rektyfikowanego Polmosu, wezwała do zakazania jego sprzedaży.

youtube

Bicknell została namówiona do wypicia spirytusu na imprezie z okazji 18. urodzin przez jednego z gości. Oficjalna przyczyna jej śmierci nie została jeszcze podana. Matka Nicole, Belinda, dziadkowie Glynis i Kevin McLean stwierdzili w rozmowie z Australian Sunday Times, że są przekonani iż jej śmierć spowodowało wypicie spirytusu.  

- Nie wiem, dlaczego tak mocny alkohol jest sprzedawany w sklepach – powiedział Kevin McLean. – Nikt nie potrzebuje tak mocnego alkoholu. Powinien być zdjęty z półek aby coś takiego się nie zdarzyło innej rodzinie. Trzeba spowodować, że sprzedaż tego będzie nielegalna i całkowicie zakazać – dodał.

Jego zdaniem, jeśli sprzedawcy w Australii “mają trochę sumienia” zdejmą spirytus z półek.

- Chcemy jego zakazania w całej Australii, żeby jego sprzedaż była przestępstwem – powiedział Kevin McLean.

Australijskie media informują, że Australijskie Stowarzyszenie Medyczne bez powodzenia starało się w przeszłości o zakaz sprzedaży spirytusu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, perthnow.com.au

Polecane