Czytasz dzięki

Awaria systemu handlu elektronicznego Deutsche Boerse

opublikowano: 01-07-2020, 12:12

System handlu elektronicznego Deutsche Boerse został już drugi raz w tym roku zatrzymany z powodu usterki technicznej. Miało to wpływ na notowania w środę derywatów oraz akcji na kilku rynkach środkowej i wschodniej Europy. W Danii doprowadziło do wstrzymania aukcji obligacji.

- Bardzo rzadko zdarza się, aby rynek nie działał tak długo, ale cieszę się, że zdarzyło się to dzisiaj, kiedy nie ma publikacji żadnych ważnych danych, czy wiadomości ze spółek, a nie tydzień temu kiedy doniesienia o Wirecardzie wstrząsnęły rynkiem – powiedział  Guillermo Hernandez Sampere, szef handlu instrumentami finansowymi w MPPM EK z niemieckiego Eppstein. – Większość handlu odbywa się obecnie podczas aukcji na zamknięciu więc rynek może jeszcze nadgonić wolumen – dodał.

O 11:30 tylko ok. 30 z 99 spółek wchodzących w skład indeksu HDAX było widoczne w systemie elektronicznego handlu Xetra. Usterka wpłynęła także na notowania akcji na giełdach w Wiedniu, Pradze, Budapeszcie, Lubljanie i Zagrzebiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane