Bitcoin drożeje po rozpoczęciu notowań kontraktów futures

opublikowano: 11-12-2017, 06:52
aktualizacja: 11-12-2017, 06:55

Na Cboe Futures Exchange ruszyły notowania kontraktów terminowych na bitcoina.

Duża zmienność towarzyszy nie tylko notowaniom bitcoina ale i kontraktów futures na kryptowalutę. Dwie godziny po rozpoczęciu handlu kontraktami trzeba było go wstrzymać na dwie minuty, bo kurs rósł o dopuszczalny poziom 10 proc. Kilka godzin później kurs rósł o 20 proc., co spowodowało automatycznie pięciominutowe wstrzymanie notowań.

Bloomberg

- Wstrzymanie handlu nie było zaskoczeniem biorąc pod uwagę zmienność będącego podstawą kontraktów bitcoina – powiedział Tom Lehrkinder, analityk Tabb Group.
Kurs bitoina poszedł w górę po rozpoczęciu notowania kontraktów. Obecnie rośnie o 8,8 proc. do 16358,91 USD, podaje Coindesk. W kontrakcie futures wygasającym w styczniu drożeje o 16 proc. do 17920 USD.  

Pomimo wielkiego medialnego rozgłosu dotyczącego rozpoczęcia notowań kontraktów na bitcoina na tradycyjnych giełdach początkowe zainteresowanie traderów jest niskie, wskazują analitycy. Po dwóch i pół godzinie notowań wolumen wyniósł tylko ok. 800 kontraktów. Po czterech wzrósł do 1500.

- Nie ma zbyt wielu uczestników rynku – powiedział Bobby Cho, główny trader specjalizującej się w handlu bitcoinem spółki Cumberland. – Ludzie mocno się namyślają, są bardzo rozważni – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane