Bohater „Wielkiego szortu” radzi grać na spadek Deutsche Banku

opublikowano: 14-05-2018, 11:11
aktualizacja: 14-05-2018, 11:12

Steve Eisman z Neuberger Berman Group, bohater książki „Wielki szort”, który przewidział zapaść w 2008 roku rynku kredytów subprime w USA, rekomenduje obecnie grę na spadek kursu Deutsche Banku.

- Deutsche Bank to bank z problemem – powiedział Eisman w telewizji Bloomberg.

Zobacz więcej

fot. Reuters/FORUM

Jego zdaniem, największy niemiecki kredytodawca ma problem z osiąganiem zysków i w przyszłym roku prawdopodobnie będzie musiał podwyższyć kapitał.

Christian Sewing, nowy prezes Deutsche Banku przeprowadza w nim gruntowne zmiany. Chce skoncentrować jego działalność głównie w Europie, dlatego ogranicza działalność banku w USA i Azji. Eisman uważa, że Deutsche Bank musi „dramatycznie się skurczyć”.

Przez ostatnie 12 miesięcy wartość rynkowa Deutsche Banku spadła o 33 proc. To drugi pod względem wielkości spadek wśród spółek z indeksu MSCI Euro. Indeks Bloomberg Europe 500 Banks spadł w tym samym okresie o 4,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu