Czytasz dzięki

Bristol nie lubi diesli

  • DI
opublikowano: 12-11-2019, 22:00

Miasto w południowo-zachodniej Anglii będzie pierwszym miastem w Wielkiej Brytanii, w którym od 2021 r. będzie obowiązywał zakaz wjazdu do centrum samochodom z silnikami diesla.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

W centrum Bristolu zostaną wyznaczone dwie strefy. W samym centrum prywatne samochody nie będą mogły wjeżdżać w godz. 7-15, a użyteczności publicznej będą musiały płacić za wjazd. W szerszej strefie opłaty będą nakładane tylko na pojazdy użyteczności publicznej. Opłaty wyniosą 9 GBP dziennie w przypadku taksówek i vanów oraz 100 GBP dla autobusów i ciężarówek. Do pobierania opłat ma być używany taki sam system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, jaki jest używany w Londynie w przypadku wjazdu do strefy płatnej. Władze Bristolu mają nadzieję, że dzięki zakazowi do 2025 r. uda się obniżyć zanieczyszczenie powietrza w centrum poniżej wyznaczonych przez rząd maksymalnych limitów. Dyskusje na temat wyznaczenia stref ograniczonej emisji spalin prowadzone są także m.in. w Londynie, Birmingham i Leicester.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane