CA IB rekomenduje: REDUKUJ KGHM

16-02-2004, 13:13

W notatce dla klientów z 30 stycznia analitycy CA IB podtrzymali rekomendację REDUKUJ dla akcji KGHM. Jeden walor miedziowego kombinatu wyceniono na 14,5 zł przy cenie rynkowej 28,7 zł.

Flawiusz Pawluk nazwał konserwatywnymi prognozy zarządu spółki odnośnie jednostkowego zysku za 2004 r. oraz średniorocznych cen miedzi, srebra i USD. Podkreślił, że nie będzie zaskoczony jeśli poszczególne wartości będą na koniec wyższe od prognoz. Złą wiadomością dla rynku jest spodziewany wzrost kosztów personalnych i inwestycyjnych od 5 do 7 proc. Analitycy oczekiwali wolniejszego (3,5 proc.) tempa wzrostu kosztów. Na niekorzyść działa też brak decyzji odnośnie sprzedaży posiadanych akcji Polkomtela. Wiadomo tylko, że ma to nastąpić w przyszłym roku, lecz nie wiadomo w jaki sposób KGHM chce się ich pozbyć. W grę wchodzą dwie opcje: emisja publiczna lub sprzedaż dla inwestora strategicznego. Analitycy CA IB wątpią jednak czy KGHM podzieli się z akcjonariuszami zyskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CA IB rekomenduje: REDUKUJ KGHM