CBA: kolejne zatrzymania w związku ze śledztwem ws. łapówek na blisko 2 mln zł

  • PAP
opublikowano: 22-11-2019, 10:19

Prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej w Katowicach oraz jej wykładowca zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym korzyści majątkowych na blisko 1 mln 900 tys. zł, poinformowało w piątek CBA.

Zobacz więcej

CBA

TR_Puls Biznesu

Wśród zatrzymanych - łącznie 10 osób - byli także przedsiębiorcy z branży deweloperskiej, transportu i logistyki. Do zatrzymań doszło na terenie województw małopolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i śląskiego.

"Postępowanie prowadzone przez krakowską delegatura CBA dotyczy podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji" - poinformowało CBA w piątkowym komunikacie. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 11 podejrzanych, w tym były senator RP VIII kadencji.

Jak ustalili śledczy Biura, zatrzymani załatwiali za pośrednictwem byłego senatora różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych w zamian za korzyści majątkowe, w tym rzeczowe i pieniężne, przekazywane bezpośrednio bądź w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji, a także korzyści osobiste. Materiał dowodowy wskazuje na przekazanie blisko 1 mln 900 tys. zł korzyści majątkowych.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty korupcyjne, w tym płatnej protekcji oraz wręczania korzyści majątkowych. Jednocześnie agenci CBA wykonali przeszukania w kilkunastu miejscach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy