Chapman: bitcoin powyżej 100 tys. USD na koniec 2018 roku

opublikowano: 11-12-2017, 11:15
aktualizacja: 11-12-2017, 11:15

Dave Chapman, który kilka miesięcy temu trafnie przewidywał pokonanie przez kurs bitcoina granicy 10 tys. USD w tym roku spodziewa się jego dalszego wzrostu przez kolejne 12 miesięcy.

- Nie byłbym zaskoczony, gdybyśmy zobaczyli sześciocyfrowy kurs bitcoina – powiedział Chapman, dyrektor Octagon Strategy, firmy zajmującej się handlem kryptowalutami, zapytany o kurs bitcoina na koniec przyszłego roku. 

Bitcoin, monety
Bitcoin, monety
Bloomberg

W poniedziałek bitcoin drożeje o 10,5 proc. do 16624,48 USD, informuje Coindesk. W piątek kurs najpopularniejszej kryptowaluty dochodził do rekordowych 17,1 tys. USD.

- W sierpniu, kiedy bitcoin był notowany po około 4000 USD mówiłem, że jego kurs będzie pięciocyfrowy na koniec roku. Myślę, że wielu ludzi uważało, że jestem szalony, wielu ludzi drwiło ze mnie, ale w porządku – powiedział Chapman.

Rosnące cena i popularność bitcoina w tym roku zainteresowały rynkiem kryptowalut świat tradycyjnych finansów. W niedzielę ruszył handel kontraktami terminowymi na bitcoina na Cboe, a 18 grudnia uruchomi go CME.

- Cena to dla mnie najmniej interesująca rzecz dotycząca bitcoina. Bardziej ekscytuje mnie jego zastosowanie, a także co on oznacza dla ludzi, którzy nie korzystają z tradycyjnych finansów – powiedział Chapman.  – Jeśli będziemy skupiać się na cenie, stracimy możliwość dostrzegania większego obrazu – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane