Chirac proponuje międzynarodowy podatek na walkę z pandemiami w Afryce

Polska Agencja Prasowa SA
28-03-2005, 08:21

Prezydent Francji Jacques Chirac zaproponował w poniedziałek w Tokio wprowadzenie jeszcze przedkońcem br. podatku międzynarodowego, nakładanego na osoby podróżujące samolotami, w celu uzyskania dodatkowych środków na walkę z pandemiami chorób w Afryce.

Prezydent Francji Jacques Chirac zaproponował w poniedziałek w Tokio wprowadzenie jeszcze przedkońcem br. podatku międzynarodowego, nakładanego na osoby podróżujące samolotami, w celu uzyskania dodatkowych środków na walkę z pandemiami chorób w Afryce.

    Występując na francusko-japońskim forum ekonomicznym, Chirac oświadczył, ze podatek nakładany np. na paliwo lotnicze lub ceny biletów posłużyłby do walki m. in. z pandemią AIDS, która dziesiątkuje ludność Afryki.

    Zdaniem francuskiego prezydenta, można by w ten sposób uratować "ponad 3 mln istnień każdego roku".

    Chirac, który kończy w poniedziałek trzydniową wizytę w Japonii, dał wyraz nadziei, że projekt ten będzie tematem obrad państw grupy G-8 (w lipcu w szkockiej miejscowości Gleneagles)  oraz na forum ONZ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chirac proponuje międzynarodowy podatek na walkę z pandemiami w Afryce