Cyfrowy Polsat sprzedał akcje Modivo za 600 mln zł

  • DI
opublikowano: 26-09-2022, 19:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował o zawarciu w poniedziałek umowy z Embud 2 dotyczącej zbycia 1 mln akcji Modivo S.A. (dawniej eobuwie S.A.).

Zawarta 26 września umowa przewiduje, że łączna cena sprzedaży 1 mln akcji Modivo wynosi 600 mln zł, czyli 600 zł za jedną akcję. Embud 2 to spółka wiązana z osobą Zygmunta Solorza-Żaka.

W poniedziałek opublikowano w odrębnym komunikacie opóźnioną informację poufną z 7 września dotyczącą rozpoczęcia przez Cyfrowy Polsat „działań mających na celu rozpoczęcie negocjacji celem zawarcia transakcji sprzedaży 1.000.000 akcji spółki Modivo S.A. z siedzibą w Zielonej Górze”.

- W ocenie Zarządu Spółki, w opisywanych okolicznościach niezwłoczne ujawnienie informacji o podjętych negocjacjach z Embud 2 rodziło ryzyko naruszenia prawnie uzasadnionych interesów Spółki i jej grupy kapitałowej przez możliwy negatywny wpływ na przebieg realizacji i wynik negocjacji. W szczególności, w opinii Zarządu, upublicznienie Informacji Poufnej mogło skutkować ewentualną interakcją osób trzecich, która mogła przełożyć się na pogorszenie warunków, na jakich Transakcja mogła zostać zrealizowana. Powyższe mogło w szczególności skutkować niezrealizowaniem Transakcji, a w efekcie doprowadzić do nieosiągnięcia przez Spółkę założonych celów biznesowych i finansowych – głosi komunikat Cyfrowego Polsatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane