Darmowa chmura dla start-upów

opublikowano: 15-04-2013, 00:00

Beyond.pl udostępnia swoje serwery dla młodych przedsiębiorczych, wystarczy mieć dobry pomysł na e-biznes.

E24cloud.com, działający w obrębie Beyond.pl dostawca infrastruktury serwerowej w chmurach, chce pomóc młodym przedsiębiorcom w rozwoju ich e-biznesów. W tym celu uruchomił program „Chmura dla start-upów”. Może do niego przystąpić właściwie każdy, kto rozpoczyna ciekawy, internetowy biznes. W ramach wsparcia, po wstępnej weryfikacji konceptu, otrzyma w pełni skalowalną chmurę obliczeniową bez limitów. Z darmowej usługi będzie mógł korzystać przez rok (z udziału w programie można w każdej chwili zrezygnować). Chętni mogą wysłać zgłoszenia na adres: startup@ e24cloud.com z krótkim opisem pomysłu na biznes. Będzie on weryfikowany nie tyle pod względem szans rynkowych, co przydatności chmury do jego dalszego rozwoju.

— Przed rozpoczęciem pracy w e24cloud.com ponad trzy lata współpracowałem z funduszem SpeedUp Venture Capital Group. Spotkałem ogromną ilość kreatywnych ludzi, chcących zakładać start-upy. Niestety większość nie podjęła wyzwania, już na starcie potykała się o problemy finansowe. I właśnie do takich osób kierujemy ofertę. Chcemy, aby przez rok nie martwili się o swoją strukturę serwerową, to bierzemy na siebie. Niech skupią się na rozwoju biznesu, znalezieniu dobrego modelu biznesowegoczy pozyskaniu inwestora — mówi Michał Romanowski, odpowiedzialny za marketing e24cloud.com.

Firmy w pierwszej fazie rozwoju nie przynoszą zysków, co zmusza ich twórców do radykalnych oszczędności. Jak twierdzą przedstawiciele e24cloud.com, profesjonalne rozwiązania serwerowe dedykowane są korporacjom, z dużymi wymogami dotyczącymi dostępnych zasobów, zakresu funkcjonalności czy bezpieczeństwa. Chmura jest natomiast skalowalna, łatwo dostępna i tania, bo płaci się za zasoby, które się faktycznie zużyje. Oszczędzić można również zmieniając ich ustawienia w zależności od ruchu w serwisie, a pieniądze przesunąć na rozwój produktu, marketing czy prace programistyczne. Ale działanie w takim formacie nie jest jeszcze popularne wśród polskich przedsiębiorców. Nowe technologie nadal budzą obawy.

— Doszliśmy do wniosku, że zamiast spierać się ze starą kadrą IT, wychowamy sobie młode pokolenie specjalistów. Dlatego zwróciliśmy się najpierw w stronę uczelni, zaproponowaliśmy praktyki dla studentów. Potem zauważyliśmy, że są wśród nich osoby z ciekawymi pomysłami, które gromadzą się wokół organizacji start- -upowych. Zaangażowaliśmy się i my. Teraz wspieramy ich, bo wierzymy, że kiedy odniosą sukces w biznesie, będą poruszać się już w świecie dobrze sobie znanych nowych technologii. Będą to też nasi potencjalni klienci i pracownicy działów IT innych firm — zauważa Jarosław Morawski, dyrektor działu sprzedaży w Beyond.pl.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane