Duda zmienia plany

MZ
15-11-2005, 00:00

Na nic zdał się dwucyfrowy wzrost przychodów. PKM Duda musiał zrewidować w dół tegoroczne prognozy.

W III kwartale sprzedaż mięsnej grupy z Grąbkowa wzrosła o 76 proc. — do 234 mln zł. Zysk operacyjny okazał się niższy o 16,6 proc. (8,7 mln zł), a wynik netto o 22,4 proc. (4,2 mln zł). Efekty minionego kwartału okazały się gorsze od oczekiwań. W rezultacie zarząd wielkopolskiej spółki zdecydował się na obniżkę tegorocznych prognoz. Przychody okrojono o 12 proc. — do 830 mln zł. Nowe szacunki zakładają spadek zysku netto o 35 proc. — do 28-30 mln zł. Po trzech kwartałach sprzedaż spółki wynosi 630 mln zł, a zysk netto nieco ponad 21 mln zł.

Spory wpływ na korektę prognoz miał wzrost cen surowca, który w połączeniu z umacniającym się złotym spowodował pogorszenie opłacalności i dynamiki eksportu oraz doprowadził do obniżenia marż.

Korekta prognoz nie spodobała się inwestorom. Wczoraj przecena akcji PKM Duda przekraczała nawet 13 proc. Zdaniem kierownictwa spółki, tak wysoka przecena jest nieuzasadniona.

— Nasz koncern w dalszym ciągu ma przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju, zarówno w krótko-, jak i długoterminowym horyzoncie — ocenia Maciej Duda, dyrektor generalny PKM Duda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duda zmienia plany