Facebook udostępni platformę polskim NGO

  • DI
opublikowano: 08-08-2018, 20:30

W ramach inicjatywy "Workplace for Good" Facebook udostępni bezpłatnie narzędzie Workplace Premium dla polskiego sektora NGO i instytucji edukacyjnych.

Koncern poinformował o tym podczas wydarzenia zorganizowanego w środę w warszawskiej Przestrzeni Facebooka.

Facebook jest największym portalem społecznościowym na świecie
Facebook jest największym portalem społecznościowym na świecie
REUTERS/Dado Ruvic/File Photo/FORUM

Platforma Workplace w wersji premium, zdaniem przedstawicieli Facebooka, jest odpowiedzią na potrzeby organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych, które często pracują w zmiennych warunkach. Według Facebooka, warunki te określane są obecnie przede wszystkim przez dominację technologii mobilnych w dziedzinie komunikacji, nawyki technologiczne pokolenia tzw. millenialsów, a także urynkowienie narzędzi pracy.

Platforma Workplace, umożliwiająca zdalną współpracę nad projektami i zadaniami, obecnie wykorzystywana jest na całym świecie przez około 30 tys. firm i organizacji. Dostępna jest w 81 językach. Według Facebooka, Workplace ułatwia organizacjom pozarządowym i edukacyjnym nie tylko komunikację w ramach platformy, ale też integrację z istniejącym już intranetem i narzędziami wykorzystywanymi w ramach danej organizacji np. do zarządzania udostępnianiem plików.

Dyrektor Facebooka w regionie Europy Środkowo-Wschodniej Robert Bednarski w rozmowie z PAP deklaruje, że decyzja koncernu o nieodpłatnym udostępnieniu wersji premium narzędzia zapadła w związku z realizację misji Facebooka. Dodał, że decyzja nie miała charakteru biznesowego.

"To łącznie świata i tworzenie wartościowych społeczności, a także wspieranie komunikacji między ludźmi. W tym kontekście organizacje pozarządowe pełnią fundamentalną rolę, podążając za swoimi celami i wspierając ludzi na całym świecie w rozwiązywaniu różnych problemów" - tłumaczył.

"Z drugiej strony, platforma Workplace skupia w sobie wiele narzędzi pracy przydatnych dla organizacji, dużych i małych firm. Jest oparta w 100 proc. na technologii mobilnej, przez co może być bardzo skuteczna i może jeszcze lepiej wspierać organizacje pozarządowe i edukacyjne w ich działalności" - ocenił Bednarski.

Jego zdaniem, Workplace jest "dużo bardziej kompleksową platformą" niż inne narzędzia komunikacji biznesowej, "które mogą stać się częścią ekosystemu tej platformy".

Jednocześnie Bednarski podkreślił, że "to nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa. W ubiegłym roku udostępniliśmy platformę "Przekaż datek", która pomaga organizacjom NGO zbierać fundusze" - mówił.

Po drugim kwartale bieżącego roku Facebook w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje z perspektywy koncernu 28 krajów, dostrzega "rosnące zainteresowanie partnerów biznesowych". Bednarski ocenia, że wiele współpracujących z Facebookiem podmiotów decyduje się na pogłębienie wspólnych działań, "a platformy takie jak Facebook, WhatsApp, Instagram czy Messenger skutecznie służą do budowania wartości dla tych biznesów".

Bednarski zaznacza, że na całym świecie z narzędzi dla biznesu tworzonych przez koncern korzysta ponad 70 mln przedsiębiorców. Jego zdaniem "Facebook to platforma, dzięki której przedsiębiorca rozpoczynający dzisiaj działalność może nauczyć się samodzielnie pozyskiwać klientów, nawiązywać kontakty w kraju i za granicą", a dzięki upowszechnieniu technologii mobilnych w ocenie Bednarskiego "możemy dziś mówić o demokratyzacji marketingu".

Organizacje pozarządowe i instytucje edukacyjne chcące skorzystać z narzędzia Workplace Premium nieodpłatnie, mogą zarejestrować się na stronie programu Workplace for Good na Facebooku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane