Czytasz dzięki

Fiat Chrysler obniży wynagrodzenia szefom i pracownikom

opublikowano: 31-03-2020, 10:14

W ramach „wspólnego poświęcenia” Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zamierza obniżyć wynagrodzenia szefom i pracownikom etatowym na całym świecie, donosi Reuters.

FCA tłumaczy swoją decyzję kryzysową sytuacją spowodowaną przez pandemię koronawirusa, która pokrzyżowała plany spółki w Europie i Ameryce Północnej.

Zobacz więcej

Fiat Chrysler Automobiles (FCA)

Reuters/Forum

Z informacji spółki, do której dotarł Reuters, wynika, że wynagrodzenie prezesa Mike’a Manley’a zostanie obniżone o 50 proc. przez trzy miesiące, począwszy od kwietnia. Szef rady nadzorczej John Elkann, a także pozostali jej członkowie, mają zrezygnować z pozostałego wynagrodzenia w tym roku. Większość pracowników etatowych FCA ma być poproszona o zgodę na tymczasową obniżkę wynagrodzenia o 20 proc.

- Ochrona kondycji finansowej spółki jest odpowiedzialnością wszystkich i naturalnie zaczyna się ode mnie i pozostałych członków władz FCA – napisał prezes Manley.

Z informacji opublikowanej na stronie firmy wynika, że FCA zatrudnia w Polsce ponad 9 tys. osób, ma 16 spółek wchodzących w skład grupy i 9 zakładów produkcyjnych.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane