Francja reformuje rynek pracy

opublikowano: 31-08-2017, 13:37
aktualizacja: 31-08-2017, 13:38

Francuski premier Edouard Philippe przedstawił w czwartek założenia reformy kodeksu pracy, jaki rząd prezydenta Emmanuela Macrona chce wprowadzić za pomocą pięciu dekretów.

Philippe powiedział, że reformy są „ambitne, zrównoważone i sprawiedliwe”, jednak ich zapowiedź spotkała się z mieszanymi reakcjami. 

Zobacz więcej

Edouard Philippe

Bloomberg

Nowe przepisy mają ograniczyć rolę związków zawodowych w małych przedsiębiorstwach, ograniczyć  niesprawiedliwe wypłaty z tytułu zwolnień i zezwolić szefom negocjowanie bardziej elastycznych i więcej warunków pracy bezpośrednio z pracownikami.

Laurent Berger, szef największego związku zawodowego w sektorze prywatnym CFDT, powiedział, że jest rozczarowany całością reform obiecanych w kampanii prezydenckiej przez Emmanuela Macrona.

Druga co do wielkości centrala związkowa CGT zapowiedziała już na 12 września uliczne protesty przeciwko reformie. Największa centrala CFDT wyraziła rozczarowanie założeniami reformy, określając ją jako straconą szansę na poprawę sytuacji na rynku pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu