GENOMED: Zawarcie Umowy o wyłączności między Genomed S.A. a BGI Europe A/S, dotyczącej sprzedaży produktów i usług sekwencjonowania nowej generacji.
Firma BGI jest największym na świecie dostawcą pełnego zakresu usług sekwencjonowania. W roku 2013 przejęła firmę Complete Genomics, która skonstruowała własny, w pełni zautomatyzowany system sekwencjonowania i analizy genomów, Revelocity, zdolny do przeanalizowania do 30 000 genomów rocznie. Jest to najbardziej zaawansowana i efektywna technologia NGS na świecie. Systemy Revelocity zostały już zamówione przez instytucje publiczne Holandii i Australii.
Dostęp do technologii BGI-Complete Genomics pozwoli Genomed S.A. na obniżenie kosztów diagnostyki genetycznej opartej o NGS oraz badania całego genomu o zastosowaniu profilaktycznym, będącego w końcowej fazie testowania. Dystrybucja produktów i usług opartych na technologii Complete Genomics umożliwi istotny wzrost przychodów Spółki w najbliższych latach.
Już ponad połowa przychodów Genomed S.A. pochodzi z usług opartych o NGS, stawiając Spółkę w niekwestionowanej pozycji lidera na rynku sekwencjonowania i analizy DNA w Polsce.
W ramach prac badawczo-rozwojowych i realizacji usług diagnostycznych Spółka przeanalizowała już pod kątem diagnostycznym 150 całych genomów ludzkich oraz 50 eksomów (części kodujących genomu).
Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".