Golden Gate Wygrana w salonie gier

RFA
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

To automaty otworzyły stołecznej firmie złote wrota. Dziś rząd je zamyka restrykcyjną ustawą hazardową.

Spółka Golden Gate to ogólnopolski operator automatów o niskich wygranych. Działa od 2002 r., ale na dobre ruszyła rok później, kiedy nowelizacja ustawy hazardowej otworzyła rynek popularnych jednorękich bandytów. Stołeczna firma szybko spełniła ustawowe wymogi kapitałowe (minimum 200 tys. EUR) i uzyskała zezwolenia na działalność w kolejnych województwach. Stała się jedną z największych firm tej branży w Polsce.

Ten status utrzymała do dziś. Automaty sygnowane nazwą Golden Gate można spotkać w kilku tysiącach lokali gastronomicznych, usługowych i handlowych w całym kraju. Firma nie tylko zapewnia ich właścicielom maszyny czołowych światowych producentów, takich jak: Barcrest, Bell Fruit, Errel Industries Vegas, JPM, Novomatic czy Stella, ale też obsługę i serwis automatów.

Plany podtrzymania dynamicznego rozwoju Golden Gate w drastyczny sposób pokrzyżować może przyjęta przez Sejm ustawa hazardowa, zakładająca delegalizację całej branży automatów o niskich wygranych. Za sześć lat jednoręcy bandyci mają zupełnie zniknąć z naszego kraju, a przez okres przejściowy wszystkie firmy, w tym Golden Gate, za każdy automat będą musiały płacić podatek nie w wysokości 180 EUR, jak dotychczas, ale 2000 zł miesięcznie.

Branża automatów o niskich wygranych to ostatnio niepewny interes. O jej losach zdecydowała najgłośniejsza w ostatnich latach ustawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane