Hotele warte 2 mld USD za wolność

AR
opublikowano: 23-07-2014, 14:07

Indyjski magnat biznesowy Subrata Roy, wyprzedaje prestiżowe hotele warte w sumie niemal 2 mld dolarów, żeby wyjść z aresztu – pisze Quartz.

Londyński Grosvenor House Hotel - JW Marriott kupiony w czasie kryzysu od Royal Bank of Scotland za $726 mln USD, New York’s Plaza nabyty dwa lata temu za 575 mln USD i Dream Downtown Hotel, również w Nowym Jorku, kupiony za 220 mln USD – wszystkie trzy warte dzisiaj łącznie około 1,9 mld dolarów – mają pokryć koszty kaucji więziennej szefa konglomeratu India’s Sahara Group, który naraził się indyjskiemu nadzorowi finansowemu.

65-letni Subrata Roy od marca przebywa w areszcie Tihar w Nowym Delhi. Został tam osadzony po tym jak kilkukrotnie nie pojawił się na procesie wytoczonym jego firmie przez SEBI, regulatora rynku. Pieniądze z kaucji mają częściowo wyrównać straty inwestorów, którzy za pomocą nielegalnego w Indiach instrumentu zainwestowali w spółkę hotelowego potentata.

India’s Sahara Group poza rynkiem hotelowym działa m.in. na rynkach nieruchomości, mediów, finansów i handlu. Spółka, założona w 1978 roku przez Roya, była też sponsorem indyjskiej drużyny krykietowej, a obecnie nadal jest współwłaścicielem indyjskiej drużyny Formuły 1 - Force India.

India's Sahara Gropup jest jednym z największych pracodawców w Indiach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane