Inwestor pyta o inwestora

opublikowano: 22-07-2014, 00:00

Czy Protektor pozyska inwestora?

Pytanie czytelnika w „Akcji Inwestor” do spółki Protektor: Czy spółka pozyska w 2014 r. inwestora? Zarząd konsekwentnie unika odpowiedzi na to pytanie, zasłaniając się tym, że stroną odpowiedzialną jest doradca.

Odpowiedź spółki: O poszukiwaniu inwestora strategicznego zadecydowali akcjonariusze. W tym celu Zarząd Protektora w lutym 2013 r. zawarł umowę z IMAP Access 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wynagrodzenie doradcy objęte jest tajemnicą handlową. W umowie zastrzeżono, że doradca będzie posiadał w okresie obowiązywania umowy wyłączność na wykonywanie na rzecz spółki czynności objętych przedmiotem tejże umowy. Do tej pory zainteresowani nabyciem akcji spółki byli głównie zagraniczni, branżowi inwestorzy, m.in. z Europy Zachodniej oraz Indii, którzy przyglądają się spółce. Proces trwa i WZA nie podjęło decyzji o jego zawieszeniu ani rezygnacji.

W rozmowie z PAP Biznes (07.07.2014 r.) Piotr Skrzyński, prezes zarządu spółki, powiedział: „Na wyniki tego procesu zarząd ma bardzo ograniczony wpływ, bo przecież do transakcji może dojść tylko pomiędzy akcjonariuszami a potencjalnym inwestorem. Obiektywnie patrząc na moment procesu, to wygląda na to, że nie był on optymalny z punktu widzenia aktualnego akcjonariatu.

Spółka dopiero zakończyła restrukturyzację, do tego otoczenie w postaci reperkusji likwidacji OFE czy wydarzeń geopolitycznych na Ukrainie wpływają na to, że potencjalni inwestorzy oceniają spółkę przez pryzmat historii i wszelkich rodzajów ryzyka, a nie realnych możliwości rozwoju. Zarząd w swojej bieżącej działalności skupia się więc przede wszystkim na procesie dalszego budowania wartości spółki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu