Inwestorzy są głusi na gorsze wiadomości

Artur Szymański
opublikowano: 23-08-2007, 00:00

Cichną odgłosy burzy, która przetoczyła się przez Wall Street wymywając w ciągu miesiąca średnio 12 proc. kapitałów z kieszeni inwestorów. Wygląda jednak na to, że działania Fed ukierunkowane na ustabilizowanie sytuacji na rynku finansowym ponownie wywołują głód na akcje. Najnowszym pretekstem dla wypychania kieszeni walorami spółek stało się oczekiwanie na obniżenie głównej stopy procentowej w USA.

Inwestorzy ponownie skupiają się tylko na dobrych informacjach uzasadniających zwyżkę, lekceważą natomiast wieści niepomyślne. A taką było zamknięcie przez Lehman Brothers oddziału działającego na rynku ryzykownych kredytów hipotecznych. Pracę straciło 1,2 tys. pracowników. Jeszcze kilka dni temu taka informacja spowodowałaby panikę na giełdzie, teraz nie.

Ważniejsze stały się newsy o kolejnych fuzjach i pomyślne wiadomości z rynku surowców. MGM Mirage, druga na świecie sieć kasyn, stała się obiektem pożądania ze strony spółki Dubai World. Popyt na metalowe akcje wywołało zapewnienie BHP Billiton, największej spółki wydobywczej świata, o silnym popycie na pozyskiwane przez nią surowce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu