Jago rośnie dzięki Heli

[GRA]
opublikowano: 15-01-2009, 15:02

Kurs Jago rośnie o 12 proc. po tym, jak mrożonkowa firma ogłosiła zamiar przejęcia części dystrybucyjnego biznesu P.P.H.U. Hela.

Jago przejmie od Heli działalność dystrybucyjną, za którą zapłaci własnymi akcjami. Skieruje do właściciela Heli, Stefana Makaruka, emisję 1 mln papierów po cenie emisyjnej 3 zł.

- Biznes dystrybucyjny Heli generuje 20 mln zł przychodów rocznie. Zostanie przyłączony do struktur Jago i wzmocni naszą pozycję na cennym rynku warszawskim – mówi Sylwester Wojtaczka, członek zarządu Jago.

Jago prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych przejęć, ale przyznaje, że są trudne.

- Kryzys nie sprzyja takim transakcjom – podkreśla Sylwester Wojtaczka.

Jednocześnie Jago przygotowuje się do fuzji z giełdowym Stormmem (firma inwestycyjna należąca – podobnie jak Jago – do grupy firm kontrolowanych przez Elżbietę Sjoeblom i Krzysztofa Kosiorka-Sobolewskiego).

- Do końca stycznia biegły skończy badanie planu połączenia. Niewykluczone, że parytet wymiany akcji zmieni się, ale tylko kosmetycznie. Na przełomie lutego i marca odbędą się z kolei walne zgromadzenia Stormmu i Jago, które zajmą się zatwierdzeniem fuzji – zapowiada Sylwester Wojtaczka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [GRA]

Polecane