Japan Post chce zainwestować w amerykańskiego ubezpieczyciela

opublikowano: 13-12-2018, 13:52

Około 2,6 mld USD Japan Post zamierza przeznaczyć na zakup udziałów w spółce Aflac, i stać się w przyszłości największym akcjonariuszem amerykańskiego ubezpieczyciela, donosi Reuters powołując się na osoby związane ze sprawą.

Konglomerat z Kraju Kwitnącej Wiśni, którego biznes obejmuje m.in. pocztę, usługi bankowe i ubezpieczeniowe planuje we wstępnym etapie przejąc od 7 do 8 proc. udziałów o wartości około 2,6 mld USD. Ten próg może być – jak ponoć wynika z umowy – zwiększony do maksymalnie 20 proc. i to w ciągu czterech lat.

Zobacz więcej

Japan Post

Bloomberg

Obecnie największym akcjonariuszem Aflac jest znany menedżer aktywów, Vanguard Group, który kontroluje 8,77 proc. kapitału akcyjnego.

Oficjalne ogłoszenie transakcji ma być opublikowane jeszcze w grudniu. Firmy współpracują ze sobą od 2013 r. kiedy to Aflac uzyskał zgodę na sprzedaż ubezpieczeń w placówkach Japan Post w całej Japonii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy