Jurek: dziennikarze podlegają presji środowiska, aby krytykować rząd

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2006, 09:50

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział we wtorek w Radiu Zet, że na dziennikarzy wywierana jest presja, żeby krytykowali politykę rządu i program PiS.

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział we wtorek w Radiu Zet, że na dziennikarzy wywierana jest presja, żeby krytykowali politykę rządu i program PiS.

    Jego zdaniem presja, jaką wywierają wydawcy na dziennikarzy jest teraz o wiele silniejsza niż w czasach rządu Leszka Millera.

    "W stosunku do dziennikarzy, którzy krytykowali rząd Millera, nigdy nie użyto takich określeń, jakich pan Gładyka i pan Baczyński użyli w stosunku do dziennikarzy, którzy pozytywnie oceniają program PiS, że są +dziennikarzami reżimowymi+" - podkreślił Jurek.

    Według niego, część dziennikarzy odebrała to jako rodzaj agresywnej presji.

    Ponadto - jak zaznaczył - na dziennikarzy stale wywierana jest presja, żeby nie dawali pozytywnych ocen działaniom rządu i programowi PiS. Jurek powiedział, że jest to "nawet bardziej presja korporacyjna niż środowiskowa, bo ona nie ma charakteru demokratycznego".

    Wyjaśnił, że PiS nie namawia dziennikarzy do buntu, ale do walki o swoje poglądy i uważa, że politycy powinni wtedy stać po ich stronie. Zaznaczył jednak, że nie ma w związku z tym żadnych projektów zmian prawnych.

    "Wszystkiego nie załatwimy zmianami prawnymi. Nie ma dobrej polityki bez dobrych polityków, czyli bez nonkonformistów i ludzi broniących swoich przekonań. Podobnie jest z mediami" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane