Kaskader sprzedaje zabytkowego Spitfire'a

opublikowano: 16-07-2014, 00:00

AUKCJE: Wyjątkowy egzemplarz myśliwca z czasów II wojny światowej, Vickers Supermarine Spitfire IXb, przez ostatnie 40 lat tkwił w stodole na farmie w Teksasie.

Zobacz więcej

[FOT. PLATINUM FIGHTERS]

Teraz został wystawiony na sprzedaż za 2,5 mln USD (7,6 mln zł) — informuje Bloomberg. Właścicielem Spitfire’a zbudowanego w 1943 r. jest 80-letni pilot — kaskader Wilson „Connie” Edwards, który latał na nim w filmach „Bitwa o Anglię” i „Najdłuższy Dzień”. Samolot był częścią jego wynagrodzenia za udział w pierwszym z filmów w 1969 r. Maszyna ostatni lot wykonała w 1973 r., ale jest w doskonałym stanie. Po zakończeniu wojny była używana w lotnictwie Belgii i Holandii. Eksperci uważają, że po pełnej rekonstrukcji Spitfire może być wart ponad 4 mln GBP (21 mln zł). Sprzedażą zabytkowego samolotu zajmuje się specjalizująca się w tym firma Platinum Fighters. Oferta została przyjęta z wielkim zainteresowaniem po umieszczeniu jej na stronie internetowej sprzedawcy i na Facebooku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu