"Komorowski jest promotorem Palikota"

PAP
opublikowano: 07-08-2010, 12:17

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w  sobotę, że był nieobecny podczas zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego m.in. z tego powodu, że Komorowski "jest promotorem" Janusza Palikota.

Kaczyński ocenił podczas sobotniej konferencji prasowej, że poseł PO Janusz Palikot jest "niszczycielem polskiego życia publicznego", który "wykonuje coś, co było zawsze oczekiwaniem naszych wrogów - wrogów Polski, zaborców, tych wszystkich, którzy chcieli doprowadzić do barbaryzacji Polski".

"Pan Komorowski jest promotorem i przyjacielem pana Palikota. Moja obecność byłaby akceptacją dla tego wszystkiego, ja tego nie akceptuje, ja to dezaprobuję z całą mocą i takie będzie moje stanowisko w trakcie całej kadencji prezydenta" - powiedział prezes PiS, pytany o powody swojej nieobecności podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego, przed którym w piątek Komorowski złożył przysięgę prezydencką.

W odniesieniu do Palikota oświadczył także: "Mamy do czynienia z degradacją polskiego życia publicznego, której winien jest obecny prezydent, obecny premier i wielu innych czołowych polityków, bo oni wymogli znieść tego pana z ciągu paru sekund. Albo nie mogą, bo są w jakiś sposób uzależnieni albo to akceptują; niezależnie od tego, która z wersji jest prawdziwa jest to wielki skandal i o tym skandalu będziemy mówić".

Prezes PiS podkreślił także, że jedną z przesłanek jego nieobecności w Sejmie podczas piątkowych uroczystości były wypowiedzi Bronisława Komorowskiego o Lechu Kaczyńskim. "Pan Komorowski przywitał wybór Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Rzeczypospolitej słowami +szkoda Polski+. Pan Komorowski mówił później +jaka wizyta, taki zamach, z 30 metrów to ślepy snajper by nie trafił+" - mówił Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, gdyby taka sytuacja, jaka miała miejsce podczas wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji w 2008 r. (kiedy w pobliżu kolumny prezydenckich samochodów rozległy się strzały) przydarzyła się prezydentowi Francji, a podobne zdanie wypowiedział przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, "już dawno by go nie było na scenie politycznej". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane