Korekta nie może znaleźć dna

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 14-04-2011, 16:35

Giełda nowojorska rozpoczęła dzień od  spadków, a nastroje popsuły słabe dane z rynku pracy.

Na otwarciu spadły wszystkie główne indeksy, a S&P 500 spadł piąty raz w ciągu ostatnich sześciu sesji. Po pół godziny handlu Dow Jones i S&P 500 tracą pół proc., a Nasdaq zniżkuje o 0,6 proc.

Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu o 27 tys. i sięgnęła 412 tys. Tymczasem analitycy oczekiwali, że pozostanie ona na poziomach sprzed tygodnia.

O prawie 2 proc. zniżkują papiery Goldman Sachs. Senacka podkomisja stwierdziła w raporcie, że bank w maju 2007 r. manipulował cenami instrumentów pochodnych opartych na kredytach hipotecznych.

Na nastrojach ciążyły również doniesienia z Europy, gdzie rentowności obligacji Grecji i Portugalii były ponownie najwyższe od utworzenia strefy euro. Możliwość restrukturyzacji zadłużenia przez te kraje dopuścił minister  finansów Niemiec, Wolfgang Scheauble.

Na tle rynku pozytywnie wyróżniały się papiery SuperValu. Akcje spółki skoczyły o 12 proc. po tym, jak wyniki za zakończony kwartał pobiły oczekiwania analityków, a spółka oszacowała, że w 2012 r. zarobi w przeliczeniu na akcję 1,20 USD. Rynek oczekiwał w tym okresie 1,15 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane