Kurs bitcoina pokonał 50 tys. USD

opublikowano: 16-02-2021, 13:55

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty pokonał we wtorek psychologiczną barierę 50 tys. USD. Długo się powyżej niej nie utrzymał.

Bitcoin drożał we wtorek nawet do 50584 USD, wynika z danych Coindesk. Obecnie jego kurs rośnie o 4 proc. do 49581 USD. Kryptowaluta jest już o 68 proc. droższa niż na początku roku.

Popyt na bitcoina rośnie od marca ubiegłego roku. Napędzają go doniesienia o kolejnych dużych firmach, które bądź inwestują w bitcoina, bądź akceptują transakcje kryptowalutą. Niektórzy, jak Michael Saylor, szef firmy MicroStrategy, uważają, że bitcoin jest dobrym miejscem do przechowywania wartości w czasach, kiedy emitowane są olbrzymie ilości tradycyjnego pieniądza w celu finansowania walki z pandemią i spowodowanym przez nią kryzysem gospodarczym. Bitcoin ma przewagę w postaci określonej z góry ilości, w której może powstać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane