Marszałek Jurek liczy na rozwiązanie kryzysu parlamentarnego

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-03-2006, 08:52

Marek Jurek ma nadzieję, że spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderami LPR i Samoobrony rozwiąże kryzys wśród syganatariuszy paktu stabilizacyjnego. Rozmowy mają się odbyć dzisiaj lub jutro.

Marek Jurek ma nadzieję, że spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderami LPR i Samoobrony rozwiąże kryzys wśród syganatariuszy paktu stabilizacyjnego. Rozmowy mają się odbyć dzisiaj lub jutro.

Marszałek Sejmu, który był gościem porannych Sygnałów Dnia powiedział, że spotkanie to będzie bardzo ważne. Według niego, powinno bowiem odpowiedzieć, czy rząd ma nadal stabilne poparcie w Sejmie i czy możliwa jest realizacja jego programu.

Marek Jurek podkreślił, że nie tak wyobrażał sobie realizację paktu stabilizacyjnego. Zwrócił uwagę na ataki lidera Ligi Polskich Rodzin na rząd oraz niejasne stanowisko LPR i Samoobrony wobec projektu ustawy o powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według niego, mimo wcześniejszych zaopewnień o poparciu tego projektu, w sporach PiS-u z opozycją, LPR oraz Samoobrona zajmują neutralne pozycje. Marszałek Sejmu wyraził jednocześnie nadzieję, że tak samo nie będą wyglądać prace nad pakietem ustaw likwidujących Wojskowe Służby Informacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane