Marszałek Sejmu był za zwołaniem posiedzenia Izby

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-03-2006, 14:39

Za zwołaniem na wtorek dodatkowego posiedzenia Sejmu odpowiedział się podczas poniedziałkowegoPrezydium marszałek Marek Jurek. Pozostali trzej wicemarszałkowie wstrzymali się od głosu.

Za zwołaniem na wtorek dodatkowego posiedzenia Sejmu odpowiedział się podczas poniedziałkowegoPrezydium marszałek Marek Jurek. Pozostali trzej wicemarszałkowie wstrzymali się od głosu.

    W poniedziałkowym Prezydium uczestniczyli wicemarszałkowie: Jarosław Kalinowski (PSL), Wojciech Olejniczak (SLD) oraz Bronisław Komorowski (PO). Pozostali: Marek Kotlinowski (LPR) i Andrzej Lepper (Samoobrona) byli nieobecni.

    "My wstrzymaliśmy się, a marszałek podjął decyzję na +tak+. Czyli przy jednym głosie +za+ i trzech wstrzymujących się Sejm został zwołany" - powiedział Olejniczak dziennikarzom.

    Jurek powiedział, że był zaskoczony nieobecnością na posiedzeniu Prezydium Kotlinowskiego i Leppera. Marszałek przyznał, że to dzięki jego stanowisku została podjęta decyzja o zwołaniu posiedzenia Sejmu na wtorek.

    Na wtorkowym posiedzeniu, posłowie zajmą się projektami uchwał autorstwa PiS oraz LPR o powołanie komisji śledczych dotyczących sektora bankowego. Jurek powiedział, że we wtorek odbędzie się pierwsze czytanie tych projektów.

    "Jak sądzę, będzie także mógł wystąpić minister sprawiedliwości, żeby poinformować o krokach, jakie może podjąć jako Prokurator Generalny w celu obrony interesów Skarbu Państwa i jednocześnie warunków konkurencji na polskim rynku bankowym w obliczu możliwej fuzji" - zaznaczył Jurek. 15 marca Komisja Nadzoru Bankowego maostatecznie wydać opinię na temat fuzji PKO SA i BPH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marszałek Sejmu był za zwołaniem posiedzenia Izby