"Mein Kampf" hitem jeszcze przed premierą

opublikowano: 14-01-2016, 22:00

W dniu premiery w najbliższy weekend od razu wystartuje z 20. pozycji najlepiej sprzedających się w Niemczech

Krytyczna edycja „Mein Kampf” Adolfa Hitlera zdobyła już tyle zamówień w przedsprzedaży, że w dniu premiery w najbliższy weekend od razu wystartuje z 20. pozycji najlepiej sprzedających się w Niemczech książek w kategorii non-fiction.

Monachijski Instytut Historii Współczesnej, wydawca kontrowersyjnego — do niedawna zakazanego — dzieła, początkowo planował druk jedynie 4 tys. egzemplarzy, ale po otrzymaniu 15 tys. zamówień zwiększył nakład.

Ta jedyna ukończona przez Hitlera książka ukazała się w Niemczech pierwszy raz w latach 1925 i 1926, stając się tam bestsellerem — w latach 30. XX w. sprzedano jej aż 12 mln egzemplarzy.

Po wojnie zarządzający prawami do niej rząd Bawarii zakazał publikacji „Mein Kampf”. Monachijski instytut zdecydował się na wznowienie tytułu dopiero w związku z wygaśnięciem praw autorskich 1 stycznia 2016 r.

Krytyczne wydanie ma aż 2000 stron — długość przypisów i komentarzy aż dwukrotnie przekracza objętość tekstu źródłowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu