„Musi być kontrola”

PAP
opublikowano: 23-02-2010, 18:08

Nad kim? Nad samorządowcami. Kto ją powinien sprawować? Partie. Kto to powiedział? Jarosław Kaczyński.

Partie są najlepszym mechanizmem kontrolnym samorządów - przekonywał we wtorek bydgoskich studentów prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wygłosił na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego wykład na temat relacji między samorządem i administracją państwową.

None
None

- Jestem przekonany, choć wiem, że mówię herezję, że jeśli nie byłoby w Polsce możliwości powoływania komitetów wyborczych w wyborach samorządowych, to te samorządy działałyby lepiej, trzymano by je krócej. Jest potrzebny mechanizm kontrolny i ten mechanizm kontrolny w demokracji funkcjonuje poprzez partie i ich kierownictwa. Jeżeli jakiś samorządowiec, a tak jest często w Polsce, nie jest z jakiejś partii, to nad nim nie ma żadnej kontroli. (...) Musi być kontrola, ludzie z natury rzeczy są grzeszni i mają tendencję, by różne, nie zawsze najlepsze, rzeczy robić, każdy z nas jest grzeszny" - uważa Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS, kierownictwa partyjne są szczególnie zainteresowane tym, "by tak na poziomie samorządu, jak i na poziomie centralnym było dobrze, by się nie kompromitować, mieć dobre efekty".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane