Muzyka z Wiedźmina nominowana do nagrody w USA

opublikowano: 27-10-2015, 14:40

Muzyka do hitowej produkcji studia CD Projekt RED – gry Wiedźmin 3 otrzymała nominację do prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu rozrywkowego Hollywood Music In Media Awards (HMMA). W kilku kategoriach nagroda uchodzi za antycypację późniejszych nominacji do Złotych Globów i Oskarów.

Nominowani do nagrody w kategorii „Najlepsza muzyka do gry” zostali autorzy ścieżki dźwiękowej do „Witcher – the Wild Hunt” czyli Mikołaj Stroiński i Marcin Przybyłowicz. Dodatkowo Mikołaj Stroiński uzyskał również dwie nominacje za swoją muzykę do innej gry „Zniknięcie Ethana Cartera” wyprodukowanej przez studio The Astronauts. Doceniono zarówno ogólny soundtrack jak i piosenkę jego autorstwa.

POLAK Z USA:
POLAK Z USA:
Mikołaj Stroiński, choć wykształcony muzycznie najpierw w Polsce, a potem w USA, od lat mieszka i pracuje w Los Angeles. Napisał muzykę do wielu produkcji telewizyjnych i gier, w tym m.in. „Bez tajemnic” Agnieszki Holland i gry „Zaginięcie Ethana Cartera”.
ARC

Sam kompozytor przyznaje, że nominacje go zaskoczyły. - Do HMMA nominują członkowie Society of Composers and Lyricist w połączeniu z dziennikarzami z branży, a więc nie są to nominacje przypadkowe. Zaś sąsiedztwo w nominacjach z takimi kompozytorami jak Jason Graves, Austin Wintory czy Martin O'Donnel sprawia, że niezależnie od końcowego wyniku jest to dla mnie wielki zaszczyt - mówi Mikołaj Stroiński. Potwierdza, że nominacje do HMMA są zapowiedzią Złotych Globów a potem też Oskarów, ale w tamtych kategoriach już "Wiedźmin" nie będzie brany pod uwagę, bo nie oceniają branży gier komputerowych, a jedynie filmy.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach HMMA poznamy 11 listopada na uroczystej gali w The Fonda Theater w Hollywood – Los Angeles. Nagrody te są przyznawane w 20 różnych kategoriach – dziedzinach muzyki rozrywkowej, nie tylko tak oczywistych jak muzyka do filmu lub serialu telewizyjnego, ale również takich jak muzyka w trailerze, w grze mobilnej, w reklamie, show telewizyjnym czy programie dokumentalnym.

W czerwcowej rozmowie z Pulsem Biznesu Mikołaj Stroiński mówił, że motywem przewodnim muzyki w „Wiedźminie – Dzikim Gonie” jest słowiańskość i to ona mocno wpływa na popularność tej gry. Nie tylko została ona napisana przez polskich kompozytorów, ale również zagrana przez polski folkowy zespół Percieval oraz w większości nagrana w Polsce.

— Nie ma dziś innego polskiego produktu bardziej rozpoznawalnego za granicą niż „Wiedźmin”. Ta gra dowodzi, że polski przemysł rozrywkowy wyszedł na ludzi i że mamy już powody do optymizmu. O ile będziemy się trzymać naszej tradycji i umiejętnie ją sprzedawać – przekonuje Mikołaj Stroiński.

Posłuchaj muzyki z gry "Wiedźmin: Dziki gon":

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane