Najdroższe ciastka świata

AD, YAHOO.COM
opublikowano: 20-11-2012, 00:00

ŻYWNOŚĆ

1000 USD za pudełko ciastek? To możliwe w USA i dotyczy pudełka legendarnych Twinkies.

Gdy w „Szklanej pułapce 2” Bruce Willis jest pytany: „Może Twinkie?”, w polskiej wersji językowej uparcie słyszymy jedynie: „Może ciasteczko?”. Bo Twinkies to dla Amerykanów synonim ciasteczka. Kaloryczne, niezwykle słodkie, miękkie jak gąbka, z waniliowym kremem w środku, produkowane w USA od 1930 r. wkrótce zakończą żywot — Hostess Brands, ich producent, właśnie ogłosił upadłość, zamknięcie wszystkich 33 wytwórni oraz zwolnienie 18,5 tys. pracowników.

Bankructwo firmy szybko stało się okazją do zarobku dla przedsiębiorczych mieszkańców USA. Znając przywiązanie do niej rodaków, rzucili się do supermarketów po ostatnie pudełka Twinkies i zaczęli je wystawiać na internetowych aukcjach z kilkakrotną przebitką: za opakowanie kupione po 5 USD żądają nawet 1000 USD! Od kilku lat słynne ciastka miały w USA coraz gorszą prasę.

Mówiono o ich kaloryczności oraz naszpikowaniu chemią, dorabiając im nawet legendę, jakoby ich przydatność do spożycia wynosiła 100 lat. Tym zresztą ich producent tłumaczy decyzję o wycofaniu się z rynku: ludzie zwrócili się ku zdrowszym rzeczom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, YAHOO.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu